Půjčky pro důchodce

Co s poškozenou bankovkou a penězi?

Snad každý z nás se setkal s tím, že se mu v peněžence objevila bankovka, která byla nějak poškozená. Stane se to snadno, někde něco platíme a při vrácení nevěnujeme pozornost tomu, v jakém stavu nám prodavači peníze vrací. V lepším případě pozornost věnujeme tomu, aby nám vrátili správně a nešidili. Poničená bankovka ale znamená problém při následném placení, protože nám ji můžou odmítnou vzít. Při placení v obchodě vám musí vzít takové bankovky, které vykazují známky běžného opotřebení oběhem peněz. To znamená pokrčené nebo pomačkané peníze, špinavé, nebo takové, u nichž není kompletní okrajová část. Pokud je poškození větší musíte s penězi do banky.

Výměna v bance

Dostala se Vám do ruky poškozená bankovka a v obchodě vám ji odmítnou vzít? Nezbyde než jít do banky, která tyto problémy řeší. Výměna je snadná, banka Vám peníze bezplatně vymění, musí však spolňovat tyto základní podmínky. Musíte mít nadpoloviční většinu bankovky, případně její nadpoloviční části (maximálně 2). Vyměnit lze rovněž počmárané, nebo natržené bankovky, nebo poničené například od cigarety. V případě většího poškození nečekejte vyřešení ihned na přepážce, ale peníze jsou zaslány se k posouzení do ČNB.

Chovejte s k penězům hezky

I když se dá většina problematických bankovek či mincí vyměnit, chovejte se k penězům hezky a nevystavujte je riziku poničení.

Vloženo 28. října 2017

WWW.PUJCKYproDUCHODCE.CZ, SIALINI, spol. s r.o., Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959

Podmínky použití a ochrana osobních údajůWeb o půjčkách pro důchodce. Nejsme poskytovatelem půjček.
Upozornění: Tento web může obsahovat neaktuální informace